Alar Kolk: “Innovatsioon – see oled sina ise!”


Noored Liidrid OFFLINE Tallinnani on jäänud vaid loetud päevad. Ürituse eel võtsime löögile seekordse külalise, Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja rahvusvahelistumise prorektori ALAR KOLKI ja küsisime talt kolm meid huvitanud küsimust.

Mida kujutab endast innovatsiooniprorektori töö?

Ise pean enda suurimaks rolliks või missiooniks antud töö juures, et tudengiteni jõuaks arusaam – innovatsioon, see olen ju mina ise! Laiemas plaanis on minu töö tuumaks aga see, et TTÜ teadlased ja firmad koos tuleviku teenuseid ja tooteid arendaksid.

Mida oleksite soovinud juhtimise/liidriks olemise kohta teada siis, kui asusite end noore juhina teostama?

Oleksin soovinud omada rohkem eeskujusid ja võimalust nendega koos töötada. Selles mõttes olen ma tänaste noorte üle väga õnnelik, sest neil on tõesti lihtsam võtta ühendust inimestega, kelle töid ja tegemisi nad imetlevad, et neilt siis õppida ja tuge saada.

Millisena tundub Teile olevat ühiskonnas valdav suhtumine ebaõnnestumisesse?

Ikka ülimalt negatiivne. Sõna “luuser” läheb liiga lihtsalt lendu. Üldse meeldib inimestele teisi väga sildistada ning ühekordsete kogemuste, olgu selleks siis ebaõnnestumine või õnnestumine, põhjal lõplikke ja põhjapanevaid hinnanguid anda ning edaspidiseid ootusi seada. Selle suhtumisega on veel kõvasti vaja tööd teha.

Alarit võib kuulama tulla 25. novembril OFFLINE Tallinnale. Registreerumine kuni 22. novembrini siin!