DD Akadeemia – reaalse maailma Sigatüügas

Pottermore.com

Pottermore.com

Lapsena Harry Potteri raamatuid lugedes ootasin ma, nagu ilmselt paljud, oma kirja Sigatüükast. Hoolimata Jar-Jarist tahtsin olla Anakin Skywalkeri asemel, kui ta alustas treenimist Jedi akadeemias. Salamisi lootsin, et ühel hetkel on mu ukse taga Xavier, kes ütleb, et mul on erilised võimed ja kutsub mind oma kooli, et õpiksin maailma paremaks muutma.

Ühtegi neist asjadest tegelikult muidugi ei juhtunud, sest neid kohti ei ole olemas. Need lood aga kõnetasid mingit sisemist soovi, mis oli väga reaalne ning mis ei ole mind päriselt kunagi jätnud. Seepärast olen ma pidevalt püüdnud ise luua midagi taolist ning samm-sammult, iga järgmise projekti ja järjest suurema ringi sarnase sooviga inimestega olen liikunud sellele unistusele järjest lähemale.

Eelmisel aastal jõudsime me DD Akadeemiaga kohale.

DD Akadeemia on nüüd kõige lähedasem asi neile maagilistele kohtadele, millest lapsena unistasin. Ainult selle erinevusega, et DD Akadeemia on päris.

Meie programmi ühendab Sigatüüka, Xavier’i kooli ja Jedi akadeemiaga see põhimõtteline loogika, et kutsume noori unistajaid kokku, et anda neile peaaegu et maagilised oskused maailmas oluliste asjade muutmiseks.

Me oleme nüüdseks jõudnud sellega nii kaugele, et julgeme välja öelda, et meil on tõenäoliselt üks maailma kõige arendavamaid noorteprogramme üldse. Oleme programmi kokku toonud kõige paremaid praktilised õppemeetodid, mille maailmast leidnud oleme – väitluse, disainimõtlemise protsessi, loovusharjutused, suhtlustreeningu, oma tugevuste leidmise testid, õppimisoskused ja palju-palju muud – kokku üle 200 tunni interaktiivset tegevust. Tulemuseks on aastane programm, mida ei ole võimalik läbida ilma muutumata.

Seepärast palume kõigi heade inimeste abi, et meie programmi leiaksid üles võimalikult paljud neist noortest, kes on ka unistanud oma Sigatüüka kirjast. Jagage näiteks sedasama postitust või kutsuge nad meie infoõhtule. Isegi lihtne “like” võib aidata kellelgi meid leida.

Aitäh kõigile juba ette! Loodetavasti saame koos maailma veidi paremaks ja maagilisemaks kohaks teha.

PS! Muuseas, see on ka ilmselt oluline lisandus, et me pakume seda programmi osalejatele tasuta, et ükski võimekas noor ei peaks majandusliku olukorra tõttu kõrvale jääma. Saame seda teha tänu neile inimestele, kes Domus Dorpatensise külaliskorterite ja seminariruumide väljarentimisega igapäevaselt töötavad ning tänu kõigile meie toetajatele.


Martin Noorkõiv

Martin Noorkõiv

Olen üsna veendunud optimist ja usun inimeste võimesse maailmas asju korda teha. Püüan oma igapäevases tegevuses ühendada ulmelisi visioone ning praktilisi väljakutseid kodanikuühiskonna, sotsiaalse ettevõtluse ning demokraatia arendamise juures. Töötan SA Domus Dorpatensise tegevjuhi ning Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimehena selle nimel, et tänastest noortest võiksid saada tulevased Eesti ühiskonna vastutustundlikud hoidjad ja arendajad. Lähemalt minu mõtetest ja tegemistest: martinnoorkoiv.com