Eesti ettevõte lahendab laia maailma tööturuprobleeme

work-beach-jobbatical

FOTO: Thinkstock

Autor: Astrid Mägi
Toimetaja: Kertu-Liisu Ert

Berliinist Singapurini, Barcelonast Kuala Lumpurini – nii kaugel pakub Eesti juurtega Jobbatical karjääriseiklusi. Karoli Hindriks lõi selle platvormi, et inimestel oleks võimalus maailmas rännates erialast tööd teha, teises kultuuriruumis oma silmaringi ja oskusi avardada. Ka tööampse pakkuvatel ettevõtetel on võimalus kasvada, sest neisse voolab planeedi eri nurkadest uusi ideid ja talenti.

Juba esimesel aastal kasutas platvormi 1200 ettevõtet 40 eri riigist. Talente on nüüdseks juba 30 000 ringis ning ettevõte aina laieneb. Lisaks on kahe tegutsemisaasta jooksul teenitud kaks miljonit dollarit. Projektid on enamasti lühiajalised, kestes mõnest kuust aastani ning mõeldud tehnoloogiaga tegelevatele inimestele, näiteks tarkvaraarendajatele või disaineritele, aga ka lingvistidele.

Hindriks kasutas ettevõtte loomisel ära just oma kogemust elust pisikeses Eestis. Tööandja ja seiklejahingena märkas ta, et sarnastes kaugetes maailmanurkades on häid ideid, kuid tipptasemel talendist jääb teinekord puudu. Samas on palju andekaid ja kogenud inimesi, kes töötaksid hea meelega lühiajaliselt välismaal, kuid ei tea, kus. Ta otsustas kaks muret korraga lahendada ja muuta tööturgu. Nüüd saab näiteks Malaisia ettevõte kerge vaevaga palgata tipptasemel seiklushimulise spetsialisti kas või Silicon Valleyst.

Küsi endalt: Milliseid probleeme tahad sina lahendada? Milliseid oskusi ja kogemusi saad maailma parandamiseks ära kasutada?