Hakkame jälle lugema!

Mõeldes tagasi paari viimase aasta peale, meenub mitmeid hetki (koolitustel või konverentsidel peamiselt), kus olen mingil põhjusel mõelnud, et nüüdsest peale hakkan jälle rohkem raamatuid lugema (nii nagu kunagi ammu kooli ajal) ning iseennast arendama. Mõte on hea ja motivatsioon ka olemas, aga tegelikult läheb ikka nii nagu alati – ehk mõned raamatud aasta jooksul loen, kuid tegelikku muutust käitumises ei teki. Usun, et ei ole üksi selle probleemiga.

Mõtlesime nüüd aga välja ühe abivahendi selle probleemi leevendamiseks. Nimelt on üks positiivne mõju alati sellega kaasas käinud, kui olen mõelnud, et peaksin rohkem lugema hakkama – esialgu hakkangi, võtangi raamatu kätte ja loen läbi. Kahjuks pärast seda esimest raamatut motivatsioon jälle langeb, töö kasvab üle pea ning nii kergesti hakkan lugemist edasi lükkama ning mõne aja pärast avastan, et olen teema enda jaoks kusagile tahaplaanile lükanud.

Kuid see ei pea üldse nii olema! Motivatsioon ei püsigi pidevalt ise üleval, kuid selle hoidmiseks ja tõstmiseks Noorte Liidrite juhtimisportaal ju loodud saigi! Juba järgmisest nädalast hakkame oma lugejatel aitama hoida enda “lugemismotivatsiooni” üleval – hakkame pidevalt meenutama mõtet, et raamatute lugemine on hea ja kasulik, et piisab vaid sellest kui jällekord peale hakata ning et häid raamatuid on terve maailm täis, võta aga kätte ja hakka lugema!

Selleks hakkab iga kahe nädala tagant portaalis ilmuma sarja “Juhi raamatukogu” postitus – kus inimene, kes on just midagi põnevat ja kasulikku läbi lugenud, jagab oma mõtteid raamatu kohta niimoodi, et lugeja tunneks ka endas soovi mõnd kasulikku juhtimisraamatut jälle lugema asuda! Sellega tuletame siis kaks korda kuus meelde, et on aeg jälle uus raamat kätte võtta, tutvustame selleks põnevaid variante ning loodetavasti tõstame ka üleüldist motivatsiooni lugemine ette võtta.

Soovime igatahes kõigile rohkelt häid ja veel paremaid juhtimismõtteid!

 

PS! Kui keegi sooviks ka ise sarjas kirjutada, siis võtke minuga ühendust (noorkoiv.martin(at)gmail.com)! : )


Martin Noorkõiv

Martin Noorkõiv

Olen üsna veendunud optimist ja usun inimeste võimesse maailmas asju korda teha. Püüan oma igapäevases tegevuses ühendada ulmelisi visioone ning praktilisi väljakutseid kodanikuühiskonna, sotsiaalse ettevõtluse ning demokraatia arendamise juures. Töötan SA Domus Dorpatensise tegevjuhi ning Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimehena selle nimel, et tänastest noortest võiksid saada tulevased Eesti ühiskonna vastutustundlikud hoidjad ja arendajad. Lähemalt minu mõtetest ja tegemistest: martinnoorkoiv.com