Intervjuu Henri Lehtsaarega: Mis on Global Leadership Summit?

Mis on GLS?
The Global Leadership Summit on juhtimiskonverents, mille eesmärgiks on anda praktilisi juhtimisalaseid teadmisi, innustada juhte ning aidata kaasa visiooni loomisele, kuidas oma organisatsiooniga edasi liikuda. Videode vahendusel jõuab konverents ka Eestisse ning see on tänaseks kasvanud siin üheks suuremaks juhtimisalaseks konverentsiks, kuhu sel aastal on oodata üle 600 osaleja. Julgen väita, et tegu on parima hinna-kvaliteedi suhtega (juhtimis)konverentsiga Eestis!

Kes on esinejad?
Juhtimisteemadel võtavad sõna ettevõtetete ja koguduste juhid, õppejõud ning mittetulundussektoris tegutsevad juhid.

Eestlastele tuntumad esinejatest on sel aastal kõnelejateks Seth Godin, Patrick Lencioni, Len Schlesinger ja Bill Hybels jt. Varasemalt on kõnelejate seas olnud Marcus Buckingham, Jim Collins, Gary Hamel, Michael E. Porter, Tony Blair, Bono jpt.

Milline on juhtimiskonverentsi ülesehitus?
Konverents toimub live üritusena igal aastal Chicagos Willow Creeki koguduses, kus kõik loengud võetakse videolindile. Seejärel kõik loengud tõlgitakse ning konverents korraldatakse videokonverentsina sügisperioodil rohkem kui 80 riigis üle maailma ning sellest saab osa kokku ligi 200 000 inimest. Eriti Eestis on sellise formaadi eeliseks see, et puht majanduslikel põhjustel pole meil võimalik tuua kohapeale Eestisse selliseid juhtimisalaseid gurusid nagu me GLS’l kuulda võime.

Kellele on konverents suunatud?
Konverentsi primaarne sihtrühm on koguduste juhid ning nende meeskonnad, kuid samas on kõikidest loengutest midagi kaasa võtta kõigil, sõltumata valdkonnast, kus nad parasjagu tegutsevad. Olen ise õppinud Tartu Ülikoolis juhtimist ja turundust ning töötanud ettevõtluses ja julgen kinnitada, et teadmised, mida olen saanud GLS juhtimiskonverentsidel osaledes on olnud sisukamad ning tunduvalt praktilisemad, kui ülikoolipingis omandatu.

Kes ja miks GLS konverentsi Eestis korraldab?
GLSi korraldab Eestis MTÜ Eesti Evangeelne Allianss ning eesmärgiks on tõsta juhtimiskultuuri taset nii koguduste kui kõikide Eesti juhtide seas.

The Global Leadership Summit toimub juba 11.-12.11.2011 Tallinnas ja 18.-19.11.2011 Tartus.  Noored Liidrid on kohal GLS Tartu konverentsil ning toome oma lugejateni kindlasti parimad juhtimisideed ja mõtted laiast maailmast. Rohkem infot: www.gls.ee

Küsimustele vastas GLS Eesti projektijuht Henri Lehtsaar.