Juhtimiskool 2011

2011 aastal toimus teist korda Noorte Liidrite suvine koolituslaager – sel korral Juhtimiskooli nimega. 2010. aastal oli veel tegemist väikese, sissepoole suunatud tasuta üritusega, mis toimus Domus Dorpatensise seminariruumis ning kust võttis osa 35 Noorte Liidrite ümarlaudadel osalejat.

Sel aastal võtsime korralduse ette aga tunduvalt ambitsioonikamalt – sel korral võttis laagrist osa 65 inimest, leidsime suure saali TÜ Chemicumis ning osalustasuks oli 8€. Kahe päeva jooksul oli kokku kavas 16 koolitust ja töötuba – strateegiline planeerimine (Mart Noorma), liikmete motiveerimine (Ülane Vilumets), organisatsiooni jätkusuutlikkus (Kristina Toms), kommunikatsiooni planeerimine (Tiina Urm), partnerlus ja alternatiivsed rahastusviisid (Hector. C Pagan) ning mis teeb juhist hea juhi (Elmo Puidet).

Meie koolitajad olid tõelised oma ala asjatundjad ja väga põnevate kogemustega ning nende lähemaid tutvustusi saab lugeda siit:

Koolituste vahel olid ka töötoad, kus oli veidi aega leida õpitu jaoks reaalseid rakendusi ning mõlemal päeval toimus ka üks Julgeküsida sessioon, mille käigus proovisime mõnedele organisatsioonide probleemidele üheskoos lahendusi leida. Juhtimiskoolis oli suur rõhk ka osalejatevahelisel suhtlemisel ning loodame, et kõik said tuttavaks mitmete uute aktiivsete noorte inimestega ning said vahetada üksteisega kasulike kogemusi.

Laagri pidulikul lõpetamisel andsime välja ka Noorte Liidrite aastaauhinnad.

Juhtimiskool 2011 mitteametlik soundtrack oli Miike Snow debüütalbum Miike Snow.

Läbimõeldud protsess

Samuti võtsime sel korral eesmärgiks töötada välja terviklik arenguprotsess, alguse ja lõpu ning reaalsete tulemustega. Juhtimiskool algas iga osaleva organisatsiooni probleemide kaardistamisega ning probleemide ja laagri koolituste nö. matchimisega. Eesmärgiks oli, et iga osaleja seostaks omaenda organisatsiooni iga konkreetset arenguvajadust konkreetse koolituse või töötoaga ning et kahe päeva lõpuks on iga osaleja peas kujunenud veidi selgem plaan sellest, kuidas oma organisatsiooni suurimaid probleeme lahendada võiks.

Pikem kokkuvõte Juhtimiskool 2011 kohta siin.

Juhtimiskooli videod

Teeme koolitustest ka 2-3 minutilised videod ning laeme need üles Noorte Liidrite Youtube kanalisse.

Testimonialid

Oleksime väga tänulikud osalejatepoolsete soovitusteksti eest, mida võiksime järgmise aasta veebilehel kasutada. Testimoniali saab anda siin. Täname kõiki juba ette! 🙂

Juhtimiskooli toetajad

Juhtimiskooli korralduspartnerid

 

Juhtimiskooli pildid

[nggallery id=2]