Kadi Liis Saar: “Haara kinni ootamatutest võimalustest!”

Kadi

KADI LIIS SAAR on neiu, kelle kohta võib üsna julgelt öelda noor liider: ta on edukas tennisist, mitmete rahvusvaheliste olümpiaadide medalist ja tõenäoliselt üks noorimaid eestlasi, kes Cambridge’i ülikoolis õpinguid alustanud. Hetkel õpib ta 3. kursusel keemiainseneri ja biotehnoloogia erialal ning selle kõige juures jagub tal indu ning aega panustada ka mitmetesse erialastesse teadusühingutesse. Kuidas aga Kadi Liis on jõudnud tegeleda mitmel erineval rindel – edukas õppetöö, professionaalne sport ja liikmelisus mitmes teadusühingus – nii silmapaistvalt ja seejuures läbi põlemata?

Kadi Liisi 3 juhtmõtet

Kadi Liis lähtub kõigis oma olulisemates tegemistes 3 peamisest juhtmõttest:

1) Anna endast alati maksimum – nii ei pea hiljem kahetsema, et midagi jäi tegemata! See tõdemus jõudis Kadi Liisini pärast üht kaotatud tennisematši, mille ajal ta piisavalt ei keskendunud, mõeldes hoopiski tulevasele ajaloo kontrolltööle koolis.

2) Haara kinni ootamatutest võimalustest! Tihtipeale tulevad suurepärased praktika-, töö- ja reisipakkumised kõige ebasobivamatel aegadel, mis paneb meid neist tõsisemalt kaalumata loobuma. Me ei või aga kunagi tea, millest ilma jääme, kui neist võimalustest ei haara. Isikliku näitena toob Kadi Liis välja „Talendijahi“ saatesse osalemamineku. Algselt polnud ta osalemise suhtes kuigi entusiastlik, kuid lõppkokkuvõttes võitis ta antud saate ja sai ühe olulise kogemuse võrra rikkamaks.

3) Tegutse iseenda hea enesetunde nimel! „Ära lase mitte millelgi ega kellelgi oma tuju rikkuda – see on sinu enda otsus, mismoodi sa end tunned ning kas ja kui üldse kellelgi end mõjutada lased!“ ütleb Kadi Liis. Siinjuures toob ta huvitava mõttena välja iseendale väljakutsete esitamise, näiteks „ärkan igal hommikul äratuskella esimese tirina peale“, ühelt poolt nii praktilistel kaalutlustel kui ka lihtsalt selleks, et endale tõestada – ma olen selleks suuteline.

Lõpetuseks toob Kadi Liis välja enda motoks kujunenud lause: „Miski pole võimatu! Tee seda, mida sulle teha meeldib ning tee seda nii hästi, kui suudad!“


2 kommentaari

  1. Ferdinandlutt ütleb:

    Miks võib öelda “üsna julgelt, et tegemist on liidriga”? Kas siin pole toimunud ekslik seostamine suure andekuse ja juhiks olemise vahel? Andekas juht ei pruugi olla andekas üheski muus vallas ning mitmes asjas andekas inimene ei ole veel juht. Kõik inimesed on oma aja juhid, nii et selles mõttes on kõik õige, aga milles seisneb Kadi liidriks olemise omadused, artiklist ei selgunud. Üliandekas ja eduka tulevikuga tüdruk kahtlemata!

    • Kadi ütleb:

      Aitäh küsimuse eest! Mina nimetaksin teda liidriks seetõttu, et olles ise andekas ja töökas tegeleb ta samas aktiivselt teiste inimeste inpireerimise ja nende julgustamisega mõtlemaks suurelt, saavutamaks oma eesmärke. Ka antud lugu põhineb Kadi Liisi esinemisel noorte ettevõtlikkusprogrammi Entrum raames, kus ta jagas enda lugu ning ülaltoodud 3 juhtmõtet. Seega, minu jaoks on liider inimene, kes innustab teisi läbi oma tegude ja hoiaku ning pole seega seotud (võimu)positsiooniga, kokkuvõtvalt – liider ei võrdu juhiga.