Maailmamuutja Elon Musk kosmose vallutamisest ja uutest tehnoloogiatest

https://www.youtube.com/watch?v=Qi4U-Q2Ca_A

Elon Musk, PayPali, SpaceX ja Tesla asutaja jagab TED konverentsil oma nägemust kosmoserakettide tulevikust – taaskasutatavad raketid, mille hind oleks kordades madalam kui tänastel kõige efektiivsematel alternatiividel, plaanist juba kahe aasta pärast inimesi kosmosesse viima hakata, Tesla elektriautodest ja SolarCity päikesepaneelide tulevikust.

SpaceX on nüüdseks viinud läbi kaks edukat katselendu raketiosade maandumisega ookeanisse ilma tükke lõhkumata. Järgmisena on oktoobris-novembris plaanis taoline katsetus viia läbi ka maismaale maandumisega. Kui ka see katsetus õnnestub, siis ei ole kaugel unistus taaskasutatavatest kosmoserakettidest, mis võiks omakorda avada tee märkmisväärselt odavamatele lendudele ning ehk ka lähematel aastakümnetel uuesti kuu külastamiseks inimeste poolt.

SpaceX katsetus taaskasutatava raketiosaga

Tesla on algusest peale võtnud eesmärgiks kolmeosalise lähenemise – kõigepealt alustati kalli luksuselektriauto (Tesla Roadster) tootmisega, sellest omandatud tehniliste kogemuste abil liiguti edasi keskklassi auto juurde (Model S) ning pärast seda odavama laiatarbeauto juurde. Praeguseks on esimene ja teine faas edukalt läbitud ja hiljaaegu kuulutati välja viimase faasi auto – Model 3. Sellest peaks Muski nägemuse järgi saama kõige kättesaadavam Tesla auto, mille hind jääks 35000 dollari kanti ning mille potentsiaaliks on muuta kogu elektriautode turgu. Maksab igatahes arengutel silma peal hoida.


Martin Noorkõiv

Martin Noorkõiv

Olen üsna veendunud optimist ja usun inimeste võimesse maailmas asju korda teha. Püüan oma igapäevases tegevuses ühendada ulmelisi visioone ning praktilisi väljakutseid kodanikuühiskonna, sotsiaalse ettevõtluse ning demokraatia arendamise juures. Töötan SA Domus Dorpatensise tegevjuhi ning Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimehena selle nimel, et tänastest noortest võiksid saada tulevased Eesti ühiskonna vastutustundlikud hoidjad ja arendajad. Lähemalt minu mõtetest ja tegemistest: martinnoorkoiv.com