Miks tulla Juhtimiskooli?

fb_cover

Täpselt ühe kuu pärast toimub järjekorras juba viies noortele suunatud 3-päevane Noorte Liidrite Juhtimiskool, mis kannab sel korral pealkirja “Homse Eesti loojad”. Tänavuse Juhtimiskooli sisu ning selle laiemat eesmärki tutvustab peakorraldaja MARTIN NAGGEL.

Juhtimine – nii juhiametis kui igapäevaelus

Juhtimise kvaliteet ning juhtimisalased otsused mõjutavad meie kõigi igapäevaelu. Alustades kõige lihtsamatest näidetest – pereliige seisab oma pere eest, õpetaja on eeskujuks õpilastele, ettevõtte juht juhendab töötajaid, riigijuhid hoolitsevad riigi käekäigu eest ja nõnda edasi.

Võib vaid ette kujutada, milliseid majanduslikke, füüsilisi ja ka emotsionaalseid tagajärgi erinevad juhtimisvead põhjustavad. Mõne ettevõtte puhul puudutab see üksnes väikest osa inimestest, kuid riigijuhtimise puhul on kannatajateks reeglina paljud.

Juhtimiskooli ja kogu Noorte Liidrite töö abil loodame aidata kaasa uue juhtide põlvkonna sünnile – sellise põlvkonna, kes oskaks kasutada adekvaatseid juhtimismeetodeid ning teha kvaliteetseid juhtimisotsuseid. Seda kõike ikka selleks, et kõigil oleks tulevikus Eestis ja kogu maailmas parem elada. Seega, tule ja tee samm parema tuleviku suunas Juhtimiskoolis!

Juhtimiskool – mitte lihtsalt üks paljudest

Noorte Liidrite Juhtimiskoolil on mitu iseloomulikku joont, mis eristavad teda paljudest teistest koolitustest. Neist kõige olulisemaks on ürituse sihtgrupp – Juhtimiskool on ennekõike suunatud 18-30-aastastele mõningast varasemat juhtimiskogemust omavatele ja ühiskonna edendamisest huvitatud noortele.

Noorte Liidrite eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset võimalust juhtimisalase silmaringi laiendamiseks ning uute teadmiste omandamiseks just neile, kellel seda tulevikus kõige enam vaja läheb. Sellegipoolest ei pea sa olema valmis juht, et Juhtimiskooli tulla – olulisem on see, et oleksid huvitatud erinevate protsesside juhtimisest ja endale ning teistele paremate tingimuste loomisest nii meeskonnas, organisatsioonis kui ühiskonnas tervikuna.

Programm on ehitatud üles mõeldes sellele, mida noored kõige enam vajaksid. Seega näevad Noored Liidrid vaeva, et kolmest Juhtimiskoolis veedetud intensiivsest päevast kujuneks osalejate jaoks aasta kõige arendavam, põnevam ning lõbusam aeg.

Nõuanded parimatelt

Tänavuse Juhtimiskooli teema julgustab vaatama tulevikku. Eesti riigi käekäik ei sõltu üksnes poliitikutest Toompeal ega mõnest kitsast kildkonnast. On meie kõigi teha, et tulevikus oleks Eestis hea elada – nii meil endal kui järeltulevatel põlvedel.

Juhtimiskoolis küsime kõik endalt: “Mida saaksin MINA parema Eesti jaoks ära teha?”. Erinevad esinejad ja koolitused on valitud, andmaks osalejatele mõtteid ja võimalusi, kuidas sellele küsimusele vastata. Pikaajalist kogemust ja parimat nõu tulevad jagama Eesti tunnustatuimad koolitajad, oma ala spetsialistid ja silmapaistvad ühiskondlikud liidrid.

Juhtimiskooli esimesel päeval kaardistavad osalejad enda jaoks sobilikud õppimismeetodid ning isiklikud eesmärgid. Seejärel käsitleme kahes paralleelsessioonis meeskonna juhtimist ja visioonide elluviimist. Lisaks arutame koos esinejatega Eesti tuleviku väljakutsete ning noorte võimaluste üle.

Teisel päeval omandavad osalejad uusi teadmisi nii kommunikatsioonist kui koostööst. Lisaks mõtleme ühes koolitajatega, kuidas iga noor leiaks sellise tegevusvaldkonna, mis teda inspireeriks ja kus temast kasu oleks. Päeva lõpetab juba traditsiooniks saanud pidulik õhtusöök.

Kolmandal päeval saab kuulda nii motivatsioonist kui avalikust esinemisest. Juhtimiskooli lõpetab seminar innovaatilistest mõtlemisest, mis julgustab osalejaid leidma nutikaid lahendusi ja mõtlema väljaspool tavapäraseid arusaamu.

Nagu on tavaks öelda telereklaamides – see pole veel kõik! Üllatusi jagub igasse päeva, aga neist räägime lähemalt veel enne Juhtimiskooli ning ürituse ajal. Samuti asetame käesoleval aastal enam rõhku sellele, et iga osaleja leiaks endale Juhtimiskoolist rohkelt uusi sõpru ja tuttavaid.

Info nii registreerimise kui esinejate osas on leitav Juhtimiskooli kodulehelt www.nooredliidrid.ee/juhtimiskool. Uudised ja muud infot leiad jooksvalt meie Facebookist www.facebook.com/nooredliidrid. Kõigi küsimuste, soovituste, kommentaaride ja muredega kirjutage julgelt aadressil martin.naggel@gmail.com.

Näeme Juhtimiskoolis!

Juhtimiskool 2013