Saagem tuttavaks – Noorte Liidrite uus tegevjuht Kadi-Ingrid Lilles


Juulis välja kuulutatud konkurss uue tegevjuhi leidmiseks sai avaldusi mitmetelt tugevatelt kandidaatidelt, mis muutis otsuse langetamise üsna keeruliseks ja raskeks ülesandeks. Augusti keskpaigaks sai aga uus juht valitud, keda nüüd teilegi tutvustame – valituks osutus senine Noorte Liidrite kommuunitegevuste koordinaator Kadi-Ingrid Lilles.

Kadi, milline on Su varasem juhtimiskogemus?

Esimeseks ettevõtmiseks, kus juhtimismaitse suhu sain oli MTÜ Pärnu Muusikakamber – muusikahuvilistele pärnakatele loodud kooskäimise koht. Kuna olin üks idee algatajatest ja tol hetkel (2010. aasta sügisel) ajalises mõttes küllalt vaba, korraldasin seal erinevaid üritusi, kirjutasin oma esimese suure projekti ning sain käe valgeks kunstilise juhina. See oli minu jaoks väga õpetlik ja palju määrav kogemus, mille järel otsustasin tulla Tartusse rahvusvahelist ettevõttemajandust õppima, sest heas mõttes hullude ideede elluviimine ja juhtimine hakkasid meeldima :). Olen olnud ka projektijuht AIESEC Tartus, kus korraldasin noortele suunatud ettevõtlikkust edendavat konverentsi. Samuti on mulle juhtimise kohta mõndagi õpetanud juhatuse liikme positsioon Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu Noortekojas.

Milline on Sinu visioon Noorte Liidrite lähitulevikule?

Soovin hoo sisse saada kogukonna jaoks olulisele üritustesarjale Offline ning muuta tihedamaks postituste sagedust meie portaalis, loomaks soodsamat pinnast regulaarsete lugejate arvu suurenemisele. Kindlasti annan aga koos meeskonna ning eelmise tegevjuhi Meeliga oma parima, et Juhtimiskooli iga aastaga aina huvitavamaks ja kasulikumaks muuta. Uue juhina olen enda ülesandeks võtnud ka senisest aktiivsema partnersuhetega tegelemise. Sellest, mida positiivset see täpsemalt kõigi Noori Liidreid jälgivate juhtimishuviliste jaoks kaasa toob, saame ehk peagi täpsemalt rääkida.

Milline loodad juhina olla?

Mind on väga kõnetanud Riina Vartsi kiri noorele juhile ja olen kordi mõtisklenud tänavuse Juhtimiskooli peamõtte “miks peaksin just mina kedagi juhtima?” üle. Loodan, et tunnen iseennast piisavalt hästi, et olla hea juht ka teistele ehk julgeksin tunnistada oma vigu, olla piisavalt paindlik, kuid samas nõudlik.

Soovime terve meeskonna poolt jõudu Kadile ja kummardame tänulikult juba tehtud ning jätkuva hea töö eest Meelile!


Martin Noorkõiv

Martin Noorkõiv

Olen üsna veendunud optimist ja usun inimeste võimesse maailmas asju korda teha. Püüan oma igapäevases tegevuses ühendada ulmelisi visioone ning praktilisi väljakutseid kodanikuühiskonna, sotsiaalse ettevõtluse ning demokraatia arendamise juures. Töötan SA Domus Dorpatensise tegevjuhi ning Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimehena selle nimel, et tänastest noortest võiksid saada tulevased Eesti ühiskonna vastutustundlikud hoidjad ja arendajad. Lähemalt minu mõtetest ja tegemistest: martinnoorkoiv.com