Sinu intervjuu juhiga: Kati Kusmin

Selleks korraks on küsimuste esitamine lõppenud ning juba paari päeva pärast saate lugeda Kati Kusmini vastuseid. Tänud kõigile küsijatele!

“Sinu intervjuu juhiga” sari tuleb taas ning seekordseks põnevaks juhiks, kellelt just Sinul võimalik küsimusi küsida, on Kati Kusmin. Idee on lihtne – Sinul on küsimused, juhil vastused. Ühe nädala jooksul saavad kõik lugejad ühele põnevale juhile esitada küsimusi ning nädala lõppedes juht vastab!

Kati Kusmin on alustanud oma tööelu hotellinduses ning käinud läbi ametikohad administraatorist arendusjuhini. Ta on olnud juhatuse liige AS Kalevis ja Eesti Tarbijateühistu Keskühistus, lisaks on Kati Eesti Kaupmeeste Liidu juhatuse esimees. Oktoobri algusest töötab ta AS Baltika müügi- ja turundusdirektorina. Seega on tegu suurepärase inimesega, kelle käest uurida, kuidas peaks värske juht ennast uues meeskonnas kehtestama ning tiimi liikmeid sellises olukorras motiveerima. Küsimusi nii nendel kui ka muudel huvipakkuvatel juhtimise ning liidriks olemise teemadel ootame postituse alla kommentaariumisse 18. novembrini. Kasutage julgelt võimalust!


7 kommentaari

 1. Martin Naggel ütleb:

  Kas juhtub sageli, et võtate omaks juhirolli ka väljaspool tööaega – näiteks pere või sõprade seltsis?

 2. Aino-Silvia Tali ütleb:

  Kuidas jagate end karjääri ja pere vahel? Kas hea juht saab olla samaaegselt ka hea pereema?

 3. Triin Mahlakoiv ütleb:

  Milliseid isikuomadusi ja teadmisi peab hea ja efektiivne juht omama/omandama?

 4. TriinRaud ütleb:

  Kuidas toime tulla ja kehtestada end olukorras, kus juba pikalt koostoimivale kollektiivile valitakse uus juht, kuid alluvate seas on tajuda vastuseisu ja skeptilisust uue juhi suhtes?

 5. Anu ütleb:

   – Üks juht ütles mulle kunagi, et juhtida on imelihtne – delegeeri. Nõustute või ei? Miks?
  – Kuidas vältida, et juhe kokku ei jookseks ja võim pähe ei hakkaks?
  – Kuidas väljuda/vältida olukorda, et juhina tahtsin/ meeskonnana tahtsime parimat, aga välja kukkus nagu alati…
  –  Kuidas ületada hirme – vastutuse ees, juhi rollis hakkama saamise ees?
  – Kuidas innustate kolleege?
  – Teie paar olulisemat õppetundi  juhiks olemisel?
  – Juht kui/, kas  eeskuju – Teie mõtisklus.

 6. Kadi-Ingrid Lilles ütleb:

  Milline on Teie kogemus olles üks vähestest naistest meeste poolt domineeritud juhtimismaastikul – kas olete tundnud survet olla meeste moodi naine, seda nii riietuses kui ka juhtimisstiilis (vähene empaatia ja rõhk inimsuhetel, teatud agressiivsus ja suur nõudlikkus), kuidas olete sellele survele reageerinud? 

  Kas Teie praktikas on ette tulnud väga noorte juhtide palkamist (alla 25)? Millised on sellisel juhul olnud Teie hirmud antud otsuse langetamisel? Millised on Teie silmis tõsised argumendid või kriteeriumid, mille täitmisel olete igati valmis palkama ka väga noore juhi?

  Kas olete enda praktikas kohanud tippjuhte, kes pea põhimõtteliselt välistavad naisjuhtide palkamise? Kui jah, siis kas ja kuidas on nad oma seisukohta põhjendanud?

  Kas ja mida näete olevat enda suurimaks eeliseks meesjuhtide ees?

  Kas ja mis on Teie juhtimisfilosoofias mõni põhimõte, mida Te pole ühegi teise juhi puhul täheldanud?

 7. Stina ütleb:

  Kuidas jõudsite Teie oma karjääris juhi positsioonile? Milliseid soovitusi annate noorele, et olla edukas tulevikus? Millised peaksid olema need sammud, mille abil karjääriredelil tõusta?