Tutvu Juhtimiskooli esinejatega vol. 1

Noorte Liidrite juhtimiskool on lähenemas ja on aeg tutvust teha ka meie koolitajatega! Tänases postituses kirjutame Mart Noorma, Ülane Vilumetsa ja Elmo Puidet kohta lähemalt, järgmise kolme koolitajaga on võimalus tutvuda neljapäeval ilmuvas postituses.

Mart Noorma

Mart on füüsika doktor, kes on oma kraadi kaitsnud Soomes ja pärast seda omandanud töökogemust Ameerikas. Tänaseks on ta TÜ Loodus- ja Tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaan, füüsika lektor ja Eesti tudengisatelliidi projekti alusepanija.

Ta ei leia, et Eesti on väike koht, kus ei ole midagi võimalik korda saata – satelliidi projekt teeb tänaseks edukalt koostööd Euroopa kosmoseagentuuriga ja LOTE õppekvaliteedi tõstmiseks käivad hetkel laiaulatuslikud projektid.

Ta on veendunud, et ka Ülikool peaks pidevalt paremuse poole püüdlema ja nii on ta oma progressiivsete ideedega võtnud eesmärgiks võidelda mugava paigalseisuga ja lahendada probleeme, millega akadeemiline üldsus on nii harjunud, et neid vaevu enam nähakse.

Juhina iseloomustab teda selge visioon ja kustumatu entusiasm enda ümber oleva paremaks kujundamisel. Sellise eeskujuna inspireerib ja tõmbab ta teisi endaga kaasa.

Laagri esimesel koolitusel kuuleme miks on strateegiline planeerimine oluline ja kuidas panna paika oma selget visiooni ja kuidas saab seda ka oma reaalsetes tegevustes rakendada.

Vaata Mart Noorma kõnet TEDxTallinna konverentsil.
Loe tema artiklit muudatuste juhtimisest (Noorte Liidrite blogis).
Loe tema intervjuud füüsika.ee-st
Uuri Eesti tudengisatelliidi projekti kohta

Ülane Vilumets

Ülane on omandanud meeskonnajuhtimise ja motiveerimise kogemused Ameerika ühes edukamas otsemüügiettevõttes, Uus Maa Kinnisvarabüroo personalijuhina töötades ning ettevõtja ja juhina tegutsedes.

Lisaks kogemuse kaudu õppimisele on ta end pidevalt täiendanud erialakirjandust lugedes, mitmekülgseid koolitusi korraldades ning ka ise läbi viies.

Ülane on öelnud Uus Maa personalijuhina töötades: “Minu peamine eesmärk on produktiivne, pühendunud ja kokkuhoidev meeskond. Seega püüan ise keskenduda ning aidata ka juhtidel keskenduda kaasamisele, tunnustamisele ja hoolimisele.”

Täna rakendab ta samu asju, ehitades üles ettevõtet, mis aitab põnevate ja sisukate linnakaartide väljaandmisega muuta turistide jaoks Eestis ning selle lähiriikides reisimise huvitavamaks. Koolitusel kuuleme sellest, kuidas tõsta iseenda motivatsiooni ning kuidas ehitada üles sellist organisatsioonikultuuri, mis oleks motiveeriv selle liikmetele.

Elmo Puidet

Elmo on BDA Consultingu partner ja juhatuse liige. Ta omab pikaajalist juhtimiskogemust ja on paljudele orgnisatsioonidele koostanud arengukavasid ja äriplaane, läbi viinud projekte ettevõtete erinevate üksuste efektiivsuse analüüsimiseks. Varasemalt on ta olnud ka JCI Eesti noortekoja juhatuse liige.

Tänaseks jagab ta oma juhtimisalaseid teadmisi aktiivselt ka teistele.

Tema sulest on ilmunud mitmed juhtimisteemalised publikatsioonid ja ta on koolitanud väga paljudel teemadel – alustades liidrioskustest, aja juhtimisest, meeskonna arendamisest, muudatuste juhtimisest ja efektiivsest suhtlemisest, lõpetades struktuurifondide meetmete kasutamise, strateegiliste plaanide loomise ja palju muuni.

Laagri viimane koolitus on sõna otseses mõttes juhtimiskoolitus, kus räägitaksegi sellest, mis on need tegevused, arusaamad ja käitumisviisid, mis teevad ühest juhist hea juhi.

Loe siit mida Elmo kirjutab meeskonna juhtimisest.

Kohtumiseni Juhtimiskoolis!

Nagu näha on selle aasta koolitajatel väga erinevad taustad ja unikaalsed kogemused. Ka korraldajatena oleme väga põnevil ja loodame, et erinevate tugevustega juhtide koolitused annavad osalejatele ainulaadse kogemuse ja mitmeid uusi vaatenurki organisatsioonide juhtimisele.

Loe lisainfot ja registreeru siit.

 


1 Response

  1. 3. juuni 2011

    […] Täna teeme tutvust ka ülejäänud kolme Juhtimiskooli koolitajaga – Kristina Toms, Tiina Urm ja Hector C. Pagan. Teisipäeval avaldatud teiste koolitajate tutvustusi saad lugeda siit. […]