„Zen Pencils“ – joonistades tippu

000-ZenPencilsLogo

Kõigil on unistused, mille täideviimine võib sageli tunduda võimatuna. Eriti kui inimesed kinnitavad meile, et soovitu ei ole tehtav. Siiski tasub alati vaeva näha ja pühenduda enda ideele.

Austraalias elav Gavin Aung on alati tahtnud koomikseid joonistada. Tee unistuste ametini ei kulgenud aga nii nagu ta oli ette kujutanud.

Gavini armastus koomiksite kogumise ja joonistamise vastu algas juba lapsepõlves. „Calvin ja Hobbes“, „Asterix“, „Tintin“ ja „Garfield“ olid ainult mõned tema lemmikutest. Ülikooli läks noormees õppima graafilist disaini, sest kõik meenutasid talle, et koomiksite joonistamine ei ole tõeline töö. Pärast lõpetamist leidis Gavin töö kohaliku ajalehe juures, kus ta suutis toimetajat veenda avaldama ka tema koomikseid. Mõne aja pärast läks ta tööle teise ajalehte, kus tal jällegi õnnestus ka enda joonistatud koomiksid leheveergudele viia.

Gavin peab neid aastaid enda õpipoisiajaks. Koomiksite joonistamine on nagu iga teine elukutse, kus tuleb aastaid harjutada, et oskused omandada. Kahjuks ei toonud oma töö avaldamine kahes suures ajalehes talle sellist tunnustust nagu ta lootis ning aastate möödudes mõistis Gavin, et koomiksid jäävad alati ainult hobiks.

Pärast aastaid hingepurustavatel töökohtadel oli Gavin läbi põlenud ja tundis, et peab enda elu ümber hindama. Tööpostil olles kasutas Gavin vabu hetki, et lugeda Wikipediast põnevate inimeste biograafiaid. Nende lood ja tsitaadid insipireerisidki teda lõpuks pühenduma enda unistusele ja andsid talle suurepärase idee veebikoomiksiks. Inspireerivad tsitaadid, nende sidumine joonistustega ja jagamine teistega pani 2012. aastal aluse „Zen Pencils’ile“.

„Zen Pencils“ on Gavini täidetud unistus. See annab talle võimaluse muuta enda stiili, muuta loo formaati ja pikkust ning teha iga koomiksiga midagi uut ja põnevat. Lisaks inspireerib ta oma tööga teisi, annab võimsatele tsitaatidele visuaalse kuju ja muudab nad sellega veel mõjuvamaks.

Gavini töid on avaldanud Washington Post, Huffington Post, Slate, Mashable, Upworthy, Buzzfeed, Gawker, The A.V. Club, Brain Pickings, Comic Book Resources, National Geographic, ProBlogger ja The Design Files. Zen Pencils oli PCMag’i hinnangul üks 100 parimast veebilehest 2013. aastal ning Gavini koomiksitest on ilmunud kaks New York Times’i bestsellerit.